Dark Gaming Comunity

Comunitatea va fii gata incurand ! Good look <3
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Tutorial instalare plugin

In jos 
AutorMesaj
ek.PisoiTurbaT.wtf*
Membru
Membru
avatar


Mesaje : 25
Data de inscriere : 15/04/2015
Varsta : 23
Localizare : Giurgiu

Tutorial instalare plugin Empty
MesajSubiect: Tutorial instalare plugin   Tutorial instalare plugin EmptyJoi Apr 16, 2015 5:58 pm

De obicei aveti 2 fisiere .sma si .amxx
Fisierul .amxx merge in addons\amxmodx\plugins
Fisierul .sma merge in addons\amxmodx\scripting

Dupa ce ati bagat cele 2 fisiere unde le este locul intrati in addons\amxmodx\configs si deschideti cu wordpad sau notepad fisierul plugins.ini Jos de tot adaugati numele la plugin care trebuie sa aiba la sfarsit .amxx

Un exemplu: Sa zicem pluginul ultimate_ss
Fisierul ultimate_ss.amxx il copiati in addons\amxmodx\plugins
Fisierul ultimate_ss.sma il copiati in addons\amxmodx\scripting
Apoi mergeti in addons\amxmodx\configs si deschideti cu wordpad sau notepad fisierul plugins.ini , iar jos de tot adaugati numele la plugin:
ultimate_ss.amxx

In unele cazuri sar putea sa nu aveti fisierul .sma la plugin,dar nu are nimic.Doar daca doriti sa modificati pluginul va trebuie fisierul .sma atat,dar este cel mai bine daca il aveti sa nu-l stergeti sa-l puneti in folderul scripting poate candva o sa vreti sa modificati pluginul...

Nota: In caz ca vreti sa postati pluginuri pe site si nu aveti timp sa spuneti si cum se instaleaza puneti link-ul la topicul acesta,dar daca pluginul mai are si alte fisiere .txt(de exemplu) postati si instalarea scrisa de voi(nu dati link-ul acesta) .


Am facut acest tutorial deoarece am vazut ca multi nu stiu sa instaleze un plugin.N-are nimic si noi am fost la fel Very Happy ...incepatori Very Happy
Sus In jos
 
Tutorial instalare plugin
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial instalare boti
» Tutorial cum sa traduci amxxmodx
» Tutorial cum sa ai fps 101
» Tutorial resetare top
» Tutorial cum scapi de lag

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark Gaming Comunity :: »[Dark] Gaming :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
Mergi direct la: