Dark Gaming Comunity

Comunitatea va fii gata incurand ! Good look <3
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 CSMS Iasi continua

In jos 
AutorMesaj
Divin.
MasTeR Of CoMMuNiTy
MasTeR Of CoMMuNiTy
Divin.


Mesaje : 116
Data de inscriere : 24/01/2015
Varsta : 23
Localizare : Giurgiu

CSMS Iasi continua Empty
MesajSubiect: CSMS Iasi continua   CSMS Iasi continua EmptyVin Apr 17, 2015 9:59 pm

CSMS Iaşi continuă forma excelentă şi intră în lupta pentru cupele europene. Napoli vede lucrurile altfel: "Mai avem nevoie de cel puţin 7 puncte pentru a fi siguri că ne salvăm de la retrogradare"


CSMS Iasi continua I6awdi


Tehnicianul formaţiei CSMS Iaşi, Nicolo Napoli, a declarat că victoria din meciul cu FC Braşov, scor 1-0, în Liga I, a fost una muncită, dar cele trei puncte obţinute sunt extrem de importante.

"A fost un meci foarte greu, o victorie muncită, dar ştiam că va fi aşa. Braşovul a venit aici să câştige, a fost o primă repriză echilibrată, cu o mare ocazie de gol pentru Golubovici. Am revenit foarte bine după pauză, a fost şi acel gol extraordinar al lui Mihalache, după care am am avut încă două ocazii mari de a marca. Am obţinut trei puncte foarte importante şi cred că mai avem nevoie de cel puţin şapte pentru a fi siguri de salvarea de la retrogradare. La 1-0 pe final am încercat să păstrăm rezultatul şi am acceptat dominarea Braşovului", a declarat Napoli.

Preşedintele executiv al CSMS Iaşi, Florin Prunea, a afirmat că ar fi păcat ca un oraş ca Braşovul să rămână fără echipă în Liga I: "Am obţinut trei puncte extrem de importante astăzi. Eram convins că va fi un meci foarte greu, pentru că jucătorii români nu sunt pregătiţi să joace în acest ritm. Golul lui Mihalache ne-a descătuşat şi puteam câştiga la o diuferenţă mai mare. Iaşiul a câştigat şi astăzi cu foarte multă muncă, nu cu noroc cum spun alţii, dar mie îmi pare rău pentru ceea ce i se întâmplă lui Constantin Zotta. El a făcut treabă bună acolo timp de 2-3 ani, la cum a jucat Braşovul cred că merita să rămână în prima ligă şi ar fi mare păcat ca un oraş ca Braşovul să rămână fără echipă", a adăugat Prunea.

Formaţia CSMS Iaşi a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Braşov, în primul meci al etapei a XXVII-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Mihalache, în minutul 48, cu un şut la vinclu de la 35 de metri.
Sus In jos
https://dark.123.st
 
CSMS Iasi continua
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark Gaming Comunity :: »[Dark] Cafenea :: Stiri Fotbal-
Mergi direct la: